Titulní obrázek


Facelift Renaultu Fluence

Nový levný sedan Renault Fluence má za sebou facelift. Stává se konkurencí pro Škodu Rapid. Designově je podobné modelu Clio. Automobilka nyní nabízí nové pohonné jednotky.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Model Fluence dostal v rámci faceliftu o něco hezčí křivky. Poznáte je hlavně při pohledu zepředu, kde si nelze nevšimnout obřího loga automobilky. Vypadá to, že tohle bude tvář nových Renaultů. Naopak uvnitř se toho zas tak moc nezměnilo, nové jsou digitální přístroje a audiosystém standardně podporuje Bluetooth a USB.

Facelift se neomezil jen na designové retuše exteriéru, ale výrazně se podepsal i na tom, co můžete najít pod kapotou. Je tu úplně nový benzínový motor 1.6 16V 115, který pracuje ve spojení s bezestupňovou převodovkou CVT a na přední kola vysílá rovnou 115 koní. K dispozici budou ještě dva dieselové motory. Jeden osvědčený, s výkonem 110 koní, kde vás o řazení připraví dvouspojkový automat EDC a pak úplně nová šestnáctistovka s výkonem 130 koní.

Renault Fluence se vyrábí v Turecku, a právě tam se v rámci Istanbul Motor Show představí vůbec poprvé veřejnosti. Do Česka pochopitelně dorazí také, přičemž k navýšení cen nemá dojít.