Titulní obrázek


Renault chystá speciální edici Williams F1

Automobilka Renault chystá speciální edici pod názvem Williams F1. Už jen pojmenování vozu v nás musí evokovat, že půjde o velmi rychlý a nadupaný model.

Předchozí generace Clia RS měla edici Gordini, moc úspěchu nepřinesla. Samozřejmě mohla se pochlubit lepší výbavou. Například slušivé polepy a v neposlední řadě modrý lak. Výkon vozu však převýšil všechno. Na ten u Renaultu nikdo nesáhl. Ne že by snad byl potřeba, ale něco speciálního si edice Gordini prostě zasloužila.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Automobilka nové Clio podle oficiálních informací již chystá. Vznikne v jedné speciální verzi. Edice by se měla jmenovat Williams F1 a kromě sportovnějšího naladění má přinést i vyšší výkon. Naroste o dvacet koní na celkových 220 k. Nemůžeme však čekat manuální šestikvalt, pod volantem najdete dvojici pádel, díky kterým nemusíte dát ruce z volantu ani na setinu.

Myšlenka ostřejší verze tak trochu vykrádá příplatkový balíček Cup, o kterém se u čtvrté generace Clia zatím vůbec nemluvilo. Uvidíme, jak se to nakonec celé vyvine, ale snad nebude sportovní podvozek doménou jen limitovaných edic.