Titulní obrázek


Renault Clio v nové luxusní divizi Initiale Paris

Autosalon v Paříži je již za dveřmi. Automobilka Renault tu představí čtvrtou generaci modelu Clio, v luxusním provedení Initiale Paris. V první fázi značka poskytne úpravu stávajících Renaultů, poté půjde i o samostatné modely. Renault je přesvědčen, že model Clio Initiale Paris nabídne luxusně vybavený interiér a speciální úpravy vzhledu.

Ty mají zahrnovat specifické barvy karoserie, speciální design kol nebo chromované lišty. Podobná vylepšení má přivézt i konkurenční Peugeot 208 XY. Zatím není jasné, kolik bude Clio Initiale Paris stát a kdy se začne prodávat. Tyto informace bychom se však měli dozvědět při premiéře auta na letošní Mondial de l'Automobile.  Podle plánů Renaultu se nabídka designových úprav Initiale Paris v první fázi rozroste na čtyři až pět modelů značky. Mezi nimi se má objevit i budoucí generace MPV Espace. Poté Initiale Paris nabídne samostatné modely, podobně jako řada DS (Different Spirit) konkurenčního Citroënu.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Nový Renault Clio bude levnější než předchůdce „Už máme tým designérů a inženýrů pracujících na spuštění značky Initiale Paris," řekl Carlos Tavares, provozní ředitel Renaultu, v rozhovoru pro francouzské noviny La Tribune.

Vedle projektu Initiale Paris Renault pracuje také na oživení značky Alpina. Sériový vůz s logem této slavné značky má dorazit v roce 2015, nebo o rok později. Práce na obnovení Alpiny už naznačil letošní koncept Renault Alpine A110-50.