Titulní obrázek


Renault prodává skladová Clia z Británie v Japonsku

Automobilka Renault nyní bude prodávat na japonském trhu skladová Clia. Tamější lidé vůz označují jako Lutecia. Model nabídne špičkovou kvalitu Initiale Paris, kontrolu stability, automatickou klimatizaci, bezklíčkový vstup a startování s tradiční hands free kartou a audio systém.

Techniku v útrobách představuje zážehový čtyřválec 1,6i 16V s 81 kW (110 k), točivý moment přenáší na přední kola výhradně čtyřstupňová samočinná převodovka. Daleko na východě lze koupit také levnější verzi Expression s šesticí vzduchových vaků, ESP, manuální klimou, elektrickým balíčkem, CD/MP3 rádiem a mlhovkami. Motor zůstal stejný, alternativou je ovšem pětistupňová přímo řazená transmise.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Nejdůležitější na celé věci je, že auta nejsou nově vyrobená. Pocházejí z britských skladů, byla pouze přeznačena. Umístění volantu i řízení se přece měnit nemuselo, vždyť Japonci jezdí také vlevo. Důvodem je, že Renaultu se ve Spojeném království vůbec nedaří a potřebuje se zbavit hromadných zásob.

Vozy tedy poputují na lodi skoro přes půlku světa do Japonska, kde o ně zájem je. Celní zátěže se zbavit nemohou, ta je povinná, přesto jejich ceny v daleké zemi na východě oproti minulosti klesly.