Titulní obrázek


Renaultu Clio čtvrté generace se představí na autosalonu v Paříži

Jako další žhavá novinka se na pařížském autosalonu představí Renault Clio čtvrté generace. Novinkou bude u modelu klika zadních bočních dveří zakomponovaná do C-sloupku. Pětidveřové Clio tak bude opticky působit jako třídveřové.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Varianta s třemi dveřmi mimochodem nabízena nebude. Automobilce se údajně nevyplatí tuto verzi vyvíjet, protože si ji nekoupí tolik zákazníků. Vidět je i koncová svítilna, která má podobný tvar jako zadní světla SEATu Ibiza. Design automobilu je ovlivněn především konceptem DeZir z roku 2010. Na přídi se bude rýsovat mohutné logo Renaultu, dominantní prvek nového designérského směru francouzské automobilky, který jako první sériový model použilo faceliftované Twingo. Čtvrtá generace Clia má být širší a nižší než současné provedení.

Podle neoficiálních informací bude nové Clio osazeno jen přeplňovanými motory. Základem má být tříválec 0,9 TCe (63 kW), následovaný čtyřválcem 1,2 TCe (77 kW) a 1,4 Energy TCe (100 kW). Přeplňovaný agregát použije i vrcholné provedení RS/Gordini.Turbodiesely má zpočátku zastupovat známý 1,5 dCi ve verzích 55, 66 a 78 kW. Pro náročné zákazníky bude nový motor 1,6 Energy dCi o výkonu 96 kW. Od roku 2013 nebo 2014 by se měla prodávat nová generace základního turbodieselu – 1,2 dCi. Nové Clio pak má použít jinou platformu než elektromobil Zoe. Vyloučena je elektrická varianta Clia, protože by příliš konkurovala právě modelu Zoe. Výstavní premiéra čtvrté generace Renaultu Clio je naplánovaná na podzimní pařížský autosalon.