Titulní obrázek


Motory od Renaultu se objeví v Mercedesech

Nová vznětová šestnáctistovka, kterou můžete mít třeba v Renault Mégane nebo Scénic, se podívá i do mnohem luxusnějších aut, než jsme očekávali. Spolupráce s automobilkou Mercedes dospělo do takové úrovně, že pod kapotou s logem třícípé hvězdy se objeví motor od Renault.

Podle čerstvého ujednání obou automobilek se tak stane u Mercedesu Vito a u chystané třídy C. Motor s kódovým označením R9M, jinak též 1.6 dCi 130HP Energy, si bude muset před zástavbou projít několika drobnými úpravami, především aby byl kompatibilní s podélnou zástavbou.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Standardní verze motoru produkuje výkon 130 koní při 4000 otáčkách, točivý moment 320 Nm je k dispozici od 1750 otáček. Jestli u těchto parametrů Mercedes zůstane, to vám v tuto neprozradíme. Agregát se bude vyrábět v továrně v Cleonu, kde se v souvislosti s uvedením nové třídy C očekává nárůst produkce.