Titulní obrázek


Renault představí nový Mégane ve Frankfurtu

Automobilka Renault plánuje představit nový Mégane na podzim ve Frankfurtu. Těšit se můžeme na tři karosářské provedení, nový vzhled a lepší techniku.

Nový Renault Mégane se ukáže na podzim ve Frankfurtu a na svého předchůdce naváže stejným počtem karosářských variant. Na trhu bude kupé, pětidveřový hatchback a kombík. 

Vzhled bude vycházet z posledních trendů francouzské automobilky, což v překladu znamená velké logo na kapotě, poctivě rámované vybráním v kapotě, v kombinaci s úzkými světlomety, přesně jak vidíte na ilustraci v titulce.

Motorizace jsou také poměrně jasnou věcí, aby se mohl Renault postavit jako rovnocenný soupeř Fordu Focus, dostane i on maloobjemový motor. Nepůjde o nic jiného, než o agregát 0.9 TCe známý z Clia. Uvidíme, jestli si automobilka s motorem polepšila, motor z známý z Clia nás totiž moc nenadchl.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Ať už to ale ve finále dopadne jakkoli, tříválec by měl doplnit čtyřválec 1.2 TCe s dvouspojkovou převodovkou EDC a samozřejmě se dočkáme i nějakých dieselů. Určitě se pod kapotou objeví motor 1.5 dCi a téměř jistě i nový agregát 1.6 dCi.