Titulní obrázek


Ekonomická krize dopadá i na automobilku Renault

Automobilka Renault v současné době prochází nepříjemným obdobím díky ekonomické krizi. Do roku 2016 plánuje zrušit 7 500 pracovních míst ve Francii.

Renault na konci roku 2011 zaměstnával po celém světě kolem 128 tisíc lidí. Nyní chce zrušit 14 procent pracovní síly v zemi.

Automobilky nyní v Evropě kvůli poklesu poptávky uzavírají továrny a propouštějí tisíce zaměstnanců. Francouzský konkurent PSA Peugeot Citroën například ohlásil snížení počtu pracovníků o osm tisíc lidí. Do jeho plánů se snažila zasáhnout loni v září i francouzská vláda, která požadovala, aby automobilka PSA propouštěla raději ve Španělsku.

Poptávka v Evropě je nyní pod tlakem kvůli negativním dopadům dluhové krize na ekonomiku. Podle poradenské firmy LMC Automotive letos prodej aut v Evropě klesne o 1,7 procenta na 17,8 milionu vozů.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Prodeje aut v Evropě klesají řadu měsíců, poslední listopadová čísla ukázala meziroční propad o více než desetinu. Uvidíme, jestli se situace v novém roce 2013 začne konečně lepšit. Už by možná bylo na čase.