Titulní obrázek


Automobilka Renault si na autosalon v Ženevě připravila facelift modelu Scénic

Automobilka Renault si na březnový autosalon v Ženevě připravila novinku - facelift rodinného vozu Renault Scénic. Nabízí provedení pro sedm nebo pět cestujících.

Facelift MPV Scénic se zaměřil hlavně na úpravu zevnějšku. Rodinný model má výraznou masku chladiče s jednou linkou a velkým logem, diody pro denní svícení na nárazníku a čirá členitá světla.Uvnitř vozu proběhly spíše drobnější změny. Displej informující o rychlosti nebo otáčkách zůstal na vrchu palubní desky. Multimediální systém s navigací je ale nový. Nese název R-Link a ovládá se pomocí joysticku na středovém panelu, který známe už z dřívějška. Přibylo více funkcí

Novinkou pro letošní rok je speciálně upravený model Scénic XMOD. Jde o nástupce kdysi populární verze Scénic RX4, která byla upravená tak, že zvládla i vyjet mimo asfalt do lehčího terénu. Novinka je vybavena jen pohonem předních kol, systém 4x4 jako u starého modelu chybí. Vůz dostal systém Grip Xtend. Ten umožní kruhovým ovladačem na středovém panelu řidiči vybrat jeden ze tří jízdních režimů. Základem je silniční mód Road Mode, do terénu se hodí Loose Ground  a v nejhorších podmínkách přijde vhod Expert Mode, který slouží podobně jako asistent pro sjíždění svahů.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Scénic XMOD je na první pohled od běžného Scénicu rozpoznatelný. Má výraznější litá kola nebo plastovou a kovovou ochranu proti nástrahám provozu mimo silnice. Je ale jasné, že v případě tohoto modelu půjde více o styl než o skutečné výkony v terénu. Renault představí facelift svého modelu Scénic a jeho novou variantu Scénic XMOD na autosalonu v Ženevě.