Titulní obrázek


Nový Renault Clio - již čtvrtá generace malého hatchbacku

Další novinka je na automobilovém trhu. Dorazila totiž již čtvrtá generace malého hatchbacku Renault Clio. V nabídce bude s novým přeplňovaným tříválcem a spoustou technických vymožeností. Hatchback se představil poprvé již v roce 1990. Za dobu jeho existence se vyrobilo 11,5 milionu vozů.

Model vypadá neobvykle. Za designem stojí Laurensen van den Acker. Vůz má na délku 4,06 metru, výšku o 4,5 cm nižší. Parkovací kamera pomůže výhledu vzad. Ve výbavě nechybí ani bezklíčový vstup a kvalitní stereo. Novinkou je automatická převodovka EDC. Ta má šest stupňů a dvě spojky. Multimediální systém Renault R-Link je zabudován v sedmipalcovém tabletu. K dispozici bude dotykový displej a připojení na internet s navigací.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Další vymožeností vozu je stahování vlastních aplikací do auta. Aplikace umožní výběr mezi šesti různými zvuky motoru, zároveň vše bude provázeno aktuální rychlostí a otáčkami. Za volantem tohoto modelu si možná budete připadat jako ve voze Renault Alpine A110-50. Pod kapotou je je benzínový přeplňovaný tříválec Energy TCe 90, který nabídne 90 koní při 5500 ot./min, točivý moment 135 Nm bude k dispozici od 2500 ot./min.

Nejvýkonnější benzínovou jednotkou se stane TCe 120, která bude nabízena výhradně s automatickou převodovkou EDC se dvěma spojkami. Výkon bude 120 koní, točivý moment sahá až na 190 Nm (od 1750 ot./min). Fanoušky naftových motorů se pokusí uspokojit nový Energy dCi 90, který disponuje točivým momentem 220 Nm, ten bude k dispozici od 1750 ot./min.